FÖRETAG | PROJEKT

  
  
 
  Kontakt
  Kundservice
  Om Matting
  Referenser
 
  Arbetsplatsmattor
  Entrémattor
  Entrésystem Aluminium
  Skrapgaller
  Taktila Ledstråk
  Agilitymattor
 
 
Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.
   
 
   

VD
 
Camilla Elvljung 
Tel: 0322-67 08 02 
Mobil: 070-214 83 89 
camilla.elvljung@matting.se  

Ekonomichef 
Stig-Arne Gunnevik 
Tel: 0322-67 08 08 
Mobil: 070-637 88 00 
stig-arne.gunnevik@matting.se   

Miljö- och Kvalitetsansvarig 
Maria Ohlsson 
Tel: 0322-67 08 06 
maria.ohlsson@matting.se          
  Försäljning  

Affärsområdesschef 
Ulrik Bergvall 
Tel: 0322-67 08 16 
Mobil: 070-620 26 02 
ulrik.bergvall@matting.se 
  
Per Bergström 
Mobil: 070-624 72 47 
per.bergstrom@matting.se 
 
Peter Helsén 
Mobil: 070-699 01 56 
peter.helsen@matting.se  
 
Gunilla Andersson 
Tel: 0322-67 08 21 
gunilla.andersson@matting.se 
 
Fredrik Brandt 
Tel: 070-630 47 49 
fredrik.brandt@matting.se 
 
Projektkoordinator 
Maria Sandsjoe 
Tel: 0322-67 08 09 
maria.sandsjoe@matting.se
 

 
Export  

Danmark/Finland/Baltikum  
Ulrik Bergvall 
Tel: 0322-67 08 16 
Mobil: 070-620 26 02 
ulrik.bergvall@matting.se
  
Norge 
Gunilla Andersson 
Tel: 0322-67 08 21 
gunilla.andersson@matting.se
 
Här finns vi  

Huvudkontor och lager 
Matting AB 
Box 514
441 15 Alingsås

Tomasgårdsvägen 19 
441 39 Alingsås  

Tel: 0322-67 08 00  
projekt@matting.se 
 
www.mattingsolutions.se 

 
Vi projekterar:  

Comfortmats by Matting 
www.comfortmats.se 

Entrance by Matting 
www.entrancebymatting.se 

Tactile Flooring by Matting 
www.tactileflooring.se 

Vi marknadsför även mattor för hundsports- arenor 
www.agilitymat.se