FÖRETAG | PROJEKT

  
  
 
  Kontakt
  Broschyrer, villkor mm
  Om Matting
  Pressklipp
 
  Belysning
  LightUp LED-lampor
  Ergonomiska möss & styrdon
  Jobmate
  Övriga kontorsprodukter
  Matt- och golvskydd
  StandUp
  StandUp Skola
  Arbetsplatsmattor
  Entrémattor
  Profilmattor
  Gång-/Korridormattor
  Specialmattor
  Utförsäljning
 
 
 Danska
 Engelska
Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.
   
 
   

VD
 
Camilla Elvljung 
Tel: 0322-67 08 02 
Mobil: 070-214 83 89 
camilla.elvljung@matting.se  

Ekonomichef 
Stig-Arne Gunnevik 
Tel: 0322-67 08 08 
Mobil: 070-637 88 00 
stig-arne.gunnevik@matting.se  


Inköp 

Affärsutvecklingschef 
Kristian Persson 
Tel: 0322-67 08 15 
Mobil: 070-574 70 79 
kristian.persson@matting.se  

Inköpare 
Heidi Sjöberg 
Tel: 0322-67 08 25 
heidi.sjoberg@matting.se  

Miljö- och Kvalitetsansvarig 
Maria Ohlsson 
Tel: 0322-67 08 06 
maria.ohlsson@matting.se  




 
  Projektförsäljning 

För arkitekter, bygg- och fastighetsansvariga. 

Kontaktuppgifter till oss på PROJEKT hittar du här! 

 
  Försäljning 

Försäljningschef Sverige 
Bertil Lundström 
Mobil: 070-672 48 03 
bertil.lundstrom@matting.se
  
Key Account Manager Sverige 
Jörgen Svensson 
Tel: 0322-67 08 13 
Mobil: 0739- 206 118 
jorgen.svensson@matting.se  

 
Säljare  

Mellersta & mellersta sydöstra Sverige 
Emma Ankarloo 
Mobil: 070-644 28 56 
emma.ankarloo@matting.se  

Södra & västra Sverige 
Ulrica Brandt 
Mobil: 0706 - 15 98 88 
ulrica.brandt@matting.se  

Stockholm & norra Sverige 
Elin Sander 
Mobil: 070-323 03 97 
elin.sander@matting.se  

 
Kundsupport  
 
Order och förfrågningar 
Öppet alla vardagar
8:00-16:45 
Tel: 0322-67 08 10 
info@matting.se 
 
Kundsupport, Sverige 
Kerstin Corn 
Tel: 0322-67 08 04 
kerstin.corn@matting.se 
 
Annika Joneskär 
Tel: 0322-67 08 12 
annika.joneskar@matting.se 
 
Lotte Hornstrup (Danmark) 
Tel.: +45 39 30 08 02 
lotte.hornstrup@matting.dk  




Här finns vi:  

Sverige 

Huvudkontor och lager 
Matting AB 
Box 514
441 15 Alingsås 

Besöks-/lev.adress: 
Tomasgårdsvägen 19 
441 39 Alingsås  

Tel: 0322-67 08 00 
info@matting.se  

Danmark 

Matting AB 
Naverland 2 - Kontorhus 1 
3 sal - Kontor nr. 324 
DK-2600 Glostrup 

Matting AB 
Østre Allé 6 
DK-9530 Støvring 

Tel: +45 39 30 08 02 
info@matting.dk 

 
Export  

Danmark
 
Försäljningschef Danmark 
Theo Ravn Beltoft 
Tel: +45 51 14 02 64 
theo.beltoft@matting.dk  

Säljansvarig Själland & Fyn 
Jesper Regaard 
Tel:+45 51 23 71 08 
jesper.regaard@matting.dk  

Säljansvarig Jylland 
Lotte Jensen 
Tel:+45 51 18 00 53 
lotte.jensen@matting.dk  

Kundsupport Danmark   
Lotte Hornstrup 
Tel.: +45 39 30 08 02 
info@matting.dk 
lotte.hornstrup@matting.dk 

 

Finland/Norge/Europa
 
Key Account Manager  
Jerker Wiman 
Mobil: +46 70-652 01 09 
jerker.wiman@matting.se  

Norge 
Tel:+47 32 15 99 90 
info@matting.se  

Kundsupport Finland/Norge/Europa  
 
Tel: +46 322 67 08 10 
info@matting.se 

 
       
   

 
 
Välkommen!
Vänligen gör ditt val här:
Här kan du se hela vårt sortiment för
att ”Må bra på jobbet” - produkter
för kontorsarbetsplatsen samt entré-
och arbetsplatsmattor för alla miljöer.
Här finner du som är ARKITEKT,
BYGG- och FASTIGHETSANSVARIG
produkter som entrémattor, taktila
ledstråk, arbetsplatsmattor samt
mattor för hundsportsarenor.
Spara mitt val.